Question Details

John C, Other/Just Looking in Mass City, MI

If I rented a building that is 2800 Sq. Ft. for $1600.00 per month, what am I paying per Sq. Ft?

Asked by John C, Mass City, MI Thu Mar 20, 2008

Help the community by answering this question:

Answers

1
price divided by size
1600 divided by 2800 = $0.57 per square foot

hope this helps :)
0 votes Thank Flag Link Thu Mar 20, 2008
Search Advice
Ask our community a question
Email me when…

Learn more

Copyright © 2016 Trulia, Inc. All rights reserved.   |  
Have a question? Visit our Help Center to find the answer